tehranservic tehranservic .

tehranservic

تعمیرات پکیج تهران سرویس آنلاین

 


 


مشکلات احتمالی پکیج ها
ظاهرا مدارگرمایشی فعال بوده ولی رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند.
دمای آب مصرفی مناسب است ولی سیستم گرمایشی عمل نمی ‌کند.
سیستم آب گرم مصرفی گرمای مطلوب را ندارد.
پکیج به حالت انفجاری روشن می ‌شود.
افت فشار مکرر مدار گرمایش پکیج.
با افزایش دما در مدار گرمایش، فشار هم زیاد می ‌شود.
نوسان دمای آب مصرفی.
افزایش خودبه‌خود فشار در مدار گرمایش، تا حدی که گاهی شیر اطمینان فعال می ‌شود.
غیر فعال شدن پمپ پکیج
کاهش دمای آب مصرفی
سر و صدای بیش از اندازه پکیج
یخ زدن آب پکیج
کد خطا و یا ارور پکیج چیست؟
کد خطای پکیج دیواری به علائمی گفته می‌شود که توسط برد الکترونیک برای عیب یابی مشکل دستگاه به ما نشان داده می‌شود،

برد الکترونیک پکیج دیواری که به عبارتی مغز دستگاه می‌باشد روی عملکرد تمام قطعات پکیج نظارت دارد، این نظارت بوسیله سنسورهایی صورت می‌گیرد که در نقاط مختلف پکیج وجود دارد و در مواقع بروز مشکل در قسمتی از پکیج برد کنترل توسط این سنسورها به وجود عیب پی برده و برای اینکه به مصرف کننده اطلاع دهد که عیب مورد نظر از کدام قسمت می‌باشد اگر پکیج دیجیتال باشد با مشخص کردن حروف و اعداد لاتین روی نمایشگر و اگر پکیج آنالوگ باشد بوسیله چشمک زدن برخی از چراغ ها اطلاع می‌دهد.

پس همونطور که گفتم کد خطا و ارور اکثر پکیج های دیواری معمولا به دو صورت به ما اعلام می‌شود :

در پکیج های آنالوگ کد خطا و یا ارور با چشمک زدن چراغ های سبز رنگ روی پانل که اعدادی از 30 تا 80 دارا می باشد مشخص می‌شود. البته بهتره این چشمک زدن را با مواقعی که آبگرم باز می‌باشد اشتباه نگیرید.
در صورتی که پکیج دیواری منزل شما خراب شده است به نکات زیر دقت کنید چون ممکن است مشکل جزئی بوده و خودتان توانایی تعمیر شوفاژ دیواری را داشته باشید :

فشار بار پکیج را چک کنید و اگر مشاهده کردید عقربه بار پکیج کمتر از یک می‌باشد بوسیله شیر پرکن که در همه پکیج ها در قسمت زیرین دستگاه نصب شده است (برای مشاهده شیر پرکن باید خم شوید و زیر پکیج را ببینید) این شیر به صورت گِرد و به رنگ مشکی یا آبی میباشد. آن را باز کنید تا عقربه بار روی 1/5 بیاد و سپس ببندید.

مطمئن شوید شیر ورودی گاز و همچنین کلیه شیرهای زیر پکیج در وضعیت باز قرار دارند (دسته شیر باید در امتداد شیر باشد).
پریز برق ورودی را با فازمتر چک کنید برق داشته باشد
در زمستان از باز بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتور ها اطمینان حاصل کنید
اگر پکیج در بالکن نصب می‌باشد یک بار دودکش را از روی پکیج بردارید و ریست کنید
دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید
اگر با باز کردن شیر پرکن عقربه فشار بار هیچ تغییری نکرد به طور قطع نافی پرکن رسوب گرفته که به این صورت میتونید مشکل را برطرف کنید : ابتدا شیر ورودی آب سرد را ببندید سپس با استفاده از یک آچار تخت شماره 13 یا 14 اقدام به باز کردن شیر پرکن نمایید و با یک سیم مفتول سوراخ نافی شیر پرکن را خالی از رسوب کنید و پرکن را ببندید

اصلی ترین دلیل خاموش شدن پکیج چیست؟
مهمترین دلیل خاموش شدن در انواع پکیج دیواری که در هنگام تعمیر پکیج باهاش برخورد میکنیم معمولا کم شدن فشار بار پکیج میباشد که توسط پرشر سوئیچ آب شناسایی شده و اقدام به قطع کامل عملکرد پکیج خواهد شد.

جهت رفع این مشکل باید شیر پرکن که در زیر پکیج قرار گرفته را باز کنید تا عقربه فشار روی 1/5 بار برسه و سپس ببندید. دقت کنید دو شاخه برق وصل باشد. شیر ورودی گاز اصلی باز باشد. دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش باز شود

آموزش هواگیری پکیج در تعمیر پکیج:
آموزش هواگیری پکیج معمولا اولین موضوعی است که مصرف کنندگان پکیج دیواری باید به خوبی یاد بگیرند زیرا اولین و مهمترین دلیل از کار افتادن انواع پکیج دیواری کم شدن فشار بار پکیج میباشد

به طور کلی قطعات پکیج دیواری جهت کارکرد صحیح به آب نیاز دارند این آب با آبگرم مصرفی تفاوت دارد . در حقیقت آب مدار شوفاژ ها همان آبی هست که مدنظر ماست و البته در فصل تابستان نیز وجود این آب در مدار سیستم جهت کارکرد صحیح قطعات پکیج امریست حیاتی . پس تا اینجای کار به اهمیت دارا بودن آب در سیستم پی بردید . شرکت های تولید کننده پکیج برای اینکه مصرف کنندگان از مقدار آب سیستم با خبر شوند گیجی را روی پکیج قرار داده اند و یا در برخی مدلهای دیجیتال روی مانیتور پکیج اعدادی را مشخص کرده اند که مصرف کننده از مقدار آب سیستم باخبر باشد.

زمانی که مقداری از آب سیستم به دلیل تبخیر و یا … کمتر از حد استاندارد شود برای اینکه به قطعات پکیج آسیب نرسد قطعه ای به نام پرشر سوئیچ آب عملکرد کل سیستم را مختل میکند تا زمانی که فشار بار پکیج و یا آب مدار سیستم توسط مصرف کننده تنظیم شود و به حد استاندارد برسد

در صورتی که پکیج نشتی زیاد داشت کلیه شیرهای زیر پکیج را ببندید و پکیج را از برق بکشید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید

دلایل گرم نشدن رادیاتور پکیج
بسته بودن شیرهای رفت و برگشت و یا شیر رادیاتور
سوختن پمپ سیرکولاسیون و یا گیرپاژ بودن آن
سوختن شیر موتوری
کثیف بودن توری صافی برگشت و یا مدار سیستم
کم بودن ارتفاع شعله
معیوب بودن سنسور مدار گرمایش
وجود هوا داخل مدار رادیاتور شوفاژ

علت صدای پکیج دیواری چیست
به طور معمول صدای زیاد پکیج دیواری میتونه دلایل زیادی از جمله کثیف بودن پروانه فن و خرابی روتور پمپ و تراز نبودن پکیج و یا رسوب داشتن مبدل حرارتی داشته باشه.

گاهی روتور پمپ (ویلو) به دلایل مختلفی معیوب شده و هنگام چرخش باعث ایجاد صدای زیادی می‌شود، البته بهتره بدونید این صدای روتور اگر سریعاً رسیدگی نشود باعث سوختن پمپ و احیانا صدمه بیشتر به پکیج (به دلیل عدم گردش آب سیستم و افزایش دما) خواهد شد.

مورد دیگه که میتونه باعث ایجاد صدای بسیار زیادی در پکیج دیواری بشه کثیف شدن و خاک گرفتن پروانه فن می‌باشد، دلیل بروز صدای فن بر اثر کثیف بودن پروانه آن نیز به خاطر از تراز خارج شدن پروانه و گیر کردن آن به بدنه فن می‌باشد، برای حل این مشکل هم باید فن از روی پکیج باز شود و پروانه آن را زیر آب شستشو دهیم.
البته گاهی هم صدای زیاد پکیج به خاطر انباشته شدن رسوب آب داخل مبدل ها و مدار گرمایش می‌باشد که راهی جز رسوب زدایی موارد نامبرده ندارید.

در مواردی هم مصرف کنندگان صدای چرخش آب در مدار رادیاتور را آزار دهنده می‌نامند که البته لازم به ذکر است که این صدا هم با وجود اینکه زیاد بلند نیست ولی در سکوت شب و هنگام خواب بسیار آزار دهنده می‌شود، علت این صدا هم معمولا نا همخوانی جنس رادیاتور و پکیج میباشد، برای رفع این صدا هم میتونید از تزریق محلول پروتکتور و نهایتا کم کردن دور چرخش پمپ استفاده کنید.

علت صدای زیاد پکیج در حالت زمستانه
در واقع علت اکثر صداهای پکیج دیواری به موارد زیر مربوط میشود :
ممکنه شیرهای شوفاژ زیر پکیج بسته و یا نیمه باز باشد {اگر پکیج روی حالت زمستانی است تمام شیرها باید باز باشند}

ممکنه شیر بالا و پایین رادیاتور بسته باشد {اگر رادیاتورها را برای نقاشی ساختمان باز کرده بودید قطعا شیر پایین یا برگشت رادیاتور بسته است که باید با باز کردن درپوش پلاستیکی پیچ آن را با آچار آلن باز کنید}

در مواردی اگر زیر پکیج شما صافی برنجی قرار دارد کثیف شدن توری صافی برنجی دلیل عدم گردش آب مدار گرمایش خواهد شد که در نهایت با صداهای بلندی پکیج جوش میاره و خاموش میشه

خرابی روتور پمپ سیرکولاسیون هم باعث بروز صداهای نامتعارف در پکیج دیواری خواهد شد

گاهی هم رسوب گرفتن فنر سوپاپ بایپاس و یا سوختن شیر موتوری هم دلیل بروز صداهای عجیب در پکیج دیواری میشود

در مواردی هم کثیف شدن پروانه فن پکیج باعث از تراز خارج شدن آن میشود که در هنگام گردش با صداهای زیادی در پکیج دیواری همراه خواهد بود {باید فن از روی پکیج باز شود و پروانه آن شسته شود}.

سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج
یکی از شایع ترین مشکلاتی که در تعمیر پکیج ما بهش برخورد میکنیم مشکل نوسان دمای آب مصرفی میباشد دلایل زیادی باعث نوسان دمای آب مصرفی می‌شود که البته در گذشته در مقاله ای جداگانه به صورت مفصل تحت عنوان علت سرد و گرم شدن آب پکیج توضیح داده ایم ، ولی به صورت خلاصه عرض میکنم :

رسوب داشتن مبدل صفحه ای یا ثانویه در پکیج دو مبدل
نوسان داشتن فشار آب ورودی ساختمان به دلیل تنظیم نبودن پمپ فشار آب ساختمان یا باد نداشتن منبع آن
خرابی فلوسوئیچ در مواردی که آب داغ میشود و به محض اینکه قصد مخلوط کردن با آب سرد را دارید آب کاملا سرد میشود
معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا
خرابی سنسور ان تی سی آب مصرفی و عدم صحیح تشخیص دمای آب گرم
زیاد بودن شعله بلند دستگاه و گرم شدن سریع آب
رسوب گرفتن مبدل حرارتی اصلی در پکیج تک مبدل
رسوب گرفتن و یا معیوب بودن سوپاپ بایپاس در پکیج دو مبدل
و …
چرا پکیج دیواری روشن نمی‌شود و یا اینکه به صورت انفجاری روشن می‌شود
پس از اینکه عناصر اولیه را بررسی کردید و متوجه شدید که پکیج روشن نمی‌شود باید به مواردی دیگر توجه کنید.

یکی از مواردی که باید در تعمیر پکیج دیواری به آن اشاره شود جرقه پکیج است.

در برخی حالات بین جرقه و شعله فاصله افتاده است و یا اینکه جرقه سوخته و دیگر کار نمی‌کند در هر دو حالت باید آن را تعویض کنید.

چرا پکیج دیواری بیش از حد مجاز داغ می‌کند
در برخی موارد دمای پکیج بیش تر از حد مجاز بالا می‌رود در این حالت برای عیب یابی آن باید ترموستات را بررسی کنید چرا که ترموستات خراب شده و تعریف دقیقی از دما ندارد و دما به صورت خودکار بالا می‌رود.

برای تعمیر پکیج دیواری در این حالت باید ترموستات را تعویض کنید.

نکات تاثیر گذار در قیمت تعمیر پکیج
پکیج شما از چه برندی است و چه شرکت‌های مختلفی این پکیج ها را ارائه می‌دهند؛ و از کدام نمایندگی پکیج خریداری شده است شایان ذکر است که نمایندگی پکیج بوتان، نمایندگی پکیج ایران رادیاتور رایج ترین برند های موجود در بازار است . و چون معمولاً قطعات تولیدی شرکت‌های مختلف با توجه به کیفیت قطعات، قیمت یکسانی ندارند پس این عامل میتواند تاثیر زیادی بر روی تعرفه تعمیرات پکیج شود

آیا سرویس پکیج شما به تعویض قطعه نیاز دارد یا خیر
توجه داشته باشید که انجام سرویس منظم قبل از شروع فصل سرما، در کارکرد درست قطعات پکیج مؤثر است و باعث کاهش احتمال خرابی قطعات و نیاز به تعویض قطعات است.پس خدماتی که برای سرویس پکیج ارائه می شود روی تعرفه تعمیر پکیج تاثیر گذار است .

اگر برای تعمیر پکیج یا سرویس پکیج خود به تعمیرکار پکیج نیاز دارید با تهران سرویس تماس بگیرید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۸:۴۲ توسط:a.ahmadi موضوع: نظرات (0)