tehranservic tehranservic .

tehranservic

تشخیص کولر گازی اصلی با تقلبی

 


1-اولین راه برای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی:
خرید ازفروشگاه های معتبر است .همیشه از مغازه های معتبر نمایندگی هر برند با گارانتی اصلی خرید کنید.
2-در هنگام خرید برند و مدل خریداری شده را در گوگل به انگلیسی سرچ کنید و عکس محصول را با اصل آن تطابق دهید.به تمامی نکات موجود ر عکس از جمله محل قرار گیری لوگو دقت نمایید.
3-برای تشخیص کولر گازی تقلبی از اصلی می بایست از فروشنده بخواهید تا به شما شرکتی را به منظور دریافت خدمات پس از فروش معرفی نماید. در صورتی که او از این کار سر باز زند و یا فروشگاه های معتبری را معرفی نکند، می بایست به تقلبی بودن کولر گازی که قصد خرید آن را دارید، شک کنید چرا که کولرهای بانه ای، فاقد خدمات پس از فروش هستند، یعنی معمولا پس از تحویل یا حتی نصب این کولرها و دریافت وجه؛ دیگر کسی پاسخگوی مشکلات فنی احتمالی کولر شما نخواهد بود.
همچنین گاها در کولرهای گازی و اسپلیت تقلبی، به جای استفاده از کمپرسورهای 24 هزار از کمپرسورهای 18 هزار و به جای 12000 از 9000 استفاده می شود. حتی ضخامت لوله مسی مورد استفاده در این کولرها، کم می باشد. البته لازم به ذکر است که این موارد از سوی شما قابل تشخیص نخواهد بود و در طول زمان متوجه این تفاوت خواهید شد. به همین دلیل می بایست کولر گازی را از مراکز معتبر خریداری کنید.
اگر در زمان خرید موفق به تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی نشدید در زمان کارکرد آن حتما تفاوتها را احساس خواهید کرد. شاید از نظر ظاهر هر دو محصول شبیه یکدیگر باشند اما در باطن تفاوتهایی دارند و همین تفاوتها باعث کاهش قیمت نمونه تقلبی آن شده است. مثلا در مدل های تقلبی توان برودتی کمتر از مدلهای اصلی می باشد و سرما زایی خوبی نخواهند داشت.
نحوه ی تشخیص کولر گازی اینورتر از کولر گازی های معمولی بانه :
در خرید کولر گازی اینوتر علاوه بر موارد بالا به موارد زیر نیز توجه لازم را داشته باشید:
1- از فروشنده بخواهید برد الکتریکی پنل خارجی (داخل قسمت کمپرسور و کندانسور) را به شما نشان دهد
2- مطمئن شوید گاز دستگاه R410 می باشد
3- از اصالت کمپرسور دستگاه و DC بودن آن مطمئن شوید
4-روش دیگر متصل کردن آمپرمتر به دستگاه است. در کولر گازی های معمولی، با اتصال آمپر متر به دستگاه، عدد ثابتی نمایش داده می شود که با نوسانات اندکی همراه خواهد بود. اما در کولر گازی های اینورتر، آمپرمتر به طور مرتب عددهای مختلفی را نشان می دهد و این عدد در رنج ثابتی باقی نمی ماند.
5-در سایت اصلی شرکت سازنده موجود هستند.
6-از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردارند
7- به هیچ عنوان عبارت” DC inverter ” بر روی هیچ قسمتی از پنل های اصلی اینورتر دار بانه نوشته نشده است.
چند نکته در نظر داشته باشید :
در خرید کولر گازی کم مصرف کولر های اصلی ولی بدون اینوتر از کولر گازی های اینورتر دار تقلبی کم مصرف تر هستند.
کولر گازی ال جی در کولر الجی چه اینورتر چه غیر اینورتر اصلا در اندازه ی ۳۰ هزار در حال حاضر در بانه موجود نیست، فروشنده ای که ادعا میکند کولر ۳۰ هزار الجی دارد به طور قطع اجناس تقلبی دارد.
به تفاوت کولر گازی اجنرال وجنرال که قبلا به صورت کامل به آن پرداختیم توجه کنید.

منبع:www.tehranservic.com

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۲:۵۶ توسط:a.ahmadi موضوع: نظرات (0)